Xacarandaina

Estás en: Inicio

Exhibición Interna da Asociación Cultural Xacarandaina

Aquí tedes os horarios da Exhibición Interna da Asociación Cultural Xacarandaina.

 

 

PERFECCIONAMENTO (11.30h) OS GRUPOS DEBERÁN ESTAR NA ENTRADA DO COLEXIO CALVO SOTELO ÁS 11h

 

BAILE: Trimiñoque------------Santi Pardo------------------Perf-------------Mércores 21.00-22.30h----------Muiñeira de Boimorto (12)

PAND: Chuchamel----------María Criado---------------Perf-------------Venres 18.00-19-30h-------------Serán Córcores (Avión) (6 S)

GAITA: A Canteira------------Serxo Núñez---------------Perf-------------Xoves 21.00-22.00--------------------Vira o pé e Danza dos Burgas ( Os campeiros de Vilagarcía)

BAILE: Garagao---------------Fátima Freire---------------Perf-------------Sábados 12.00-13.30---------------Muiñeira de Anafreita (12)

PAND: Argallo-----------------Belén Mato-----------------Perf------------Luns 21.00-22.30h---------------------Xota e muiñeira da Xaviña (Xaviña, Camariñas) (11S)

BAILE: O Rodicio--------------Santi Pardo-----------------Perf-------------Venres 18.00-19.30h---------------Punteada de Cerqueda (12)

GAITA: Xasteirazo-------------Serxo Núñez---------------Perf-------------Venres 19.30-21.00-------------------“Los besos que tú me das” “ O Rodicio” Buenos Aires” Adolfo Anta

BAILE: Fiada--------------------Santi Pardo-----------------Perf------------Venres 21.00-22.30h---------------Maneo e muiñeira de Limiñoa (12)

BAILE: Garagao---------------Fátima Freire---------------Perf-------------Sábados 12.00-13.30---------------Maneo do Lugar de Cabanela (12)

BANDA DE GAITAS DA A. C. XACARANDAINA Pasodoble dos 5 de Galicia e Muiñeira dos Dezas

 

Descanso de 10 min

 

INICIACIÓN II

PAND: Tastarabás-----------María Criado---------------Ini II-------------Venres 19.30-21.00h-------------Mazurca e Xota de Queimadelos (Queimadelos, Mondariz) (6S)

GAITA: Os Toxos--------------Miguel Vázquez------------Ini II-------------Xoves 19.30-21.00-----------------Vals de María e pasodoble da Fraga (Cerceda, Gaiteiros da Fraga e M. Viqueira) (7)

BAILE: Bulideiros--------------Julio Amaro----------------Ini II--------------Martes 21.00-22.30h-------------Punteada de Carreira (Zas de Carreira) (10)

PAND: Xareliños-------------Sonia Reborido----------- Ini II-------------Sábado 10.30-12.00h-------------Valse, Xota e pasodoble de Agrazón (Ozón, Muxía) (12)

GAITA: Os Trasniños--------Jose Vázquez---------------INI II--------------Martes 19.30 -21.00h-----------------Pasodoble de San Roque (Rep. Morenos de Lavadores) e muiñeira dos Campaneros (Rep. Campaneros) (5)

BAILE: Rebuldeiros----------Salomé Couso------------Ini II------------ Martes 18.00-19.30h--------------Muiñeira de Trueba (Santa Comba) (12)

PAND: Os Xarelos-----------Sonia Reborido------------Ini II-------------Sábado 12.00-13.30h-------------Maneo, muiñeira e pasodoble de Cereixa (Coristanco) (7)

BAILE: Bulideiros------------Julio Amaro----------------Ini II--------------Martes 21.00-22.30h----------------Maneo de Imende (Carballo)Punteada de Carreira (Zas de Carreira) (12)

GAITA: Os cuncheiros----Jose Vázquez---------------INI II---------------Luns 21.00-22.30h-------------------- Xota dos Mariñeiros (Enrique Otero) e Muiñeira de Martiño (Rep Os Garceiras, Melide) (7)

 

 

INICIACIÓN I

PAND: Rideiras----------------Marica Diz e Salo---------Ini I------------Xoves 19.00-20.00h-----------------Pasodoble de Vilar de Cabeiras (Arbo) e danza de Santaia de Moar (Frades) (8S)

GAiTA: Os Garuleiros--------Jose Vázquez---------------Ini I--------------Martes 21.00-22.30h----------------Valse O Limoeiro e No Carnaval de Vilariño (Re. Os Castrelos) (7)

BAILE: Os Gorechos---------Ana Fdez. Lavandeira-----Ini I -----------Mércores 18.00-19.00h-----------Muiñeira (25)

GAITA: Folerpas---------------Miguel Vázquez--------------Ini I------------Xoves 21.00-22.30h----------------Mazurca e Xota de Espiñarcao e Pasodoble de Caldesiños (7)

BAILE: Xirifeiros--------------Fran Manteiga--------------Ini I------------Mércores 18.00-19.00h-----------Muiñeira e pasoboble (12)

GAITA:Tiracroios--------------Miguel Vázquez-----------Perf--------------Xoves 18.00-19.30------------------Xota Bacariza e muiñeira de Buscás (7)

BAILE: Barallete---------------Rebeca Morado------------Ini I------------Xoves 18.00-19.30-----------------Punteada de Carreira (Zas) (10)

PAND: Cerne-------------------Belén Mato----------------Ini I------------Luns 19.30-21.00h------------------Pandeiretada de Combarro (Sta. Catalina, Sta Comba) (12S)

PAND: Os Pequerrechos----Salomé Couso--------------Ini I------------Xoves 18.00-19.00-----------------O Chotis, As Raspita e o pasodoble de Trueba (Malpica, Sísamo, Sta Comba) (18S)

 

Axenda

Abril 2019
L M Me X V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Xacarandaina


Xacarandaina



Accede para coñecer as ventaxas para socios de Xacarandaina!

Patrocinio

Páxina subvencionada polo Concello de A Coruña      


Logo Concello A Coruña Logo Deputación de A Coruña


Onde Estamos