Aquí tedes os horarios da Exhibición Interna da Asociación Cultural Xacarandaina.
PERFECCIONAMENTO (11.30h) OS GRUPOS DEBERÁN ESTAR NA ENTRADA DO COLEXIO CALVO SOTELO ÁS 11h
BAILE: Trimiñoque------------Santi Pardo------------------Perf-------------Mércores 21.00-22.30h----------Muiñeira de Boimorto (12)
PAND: Chuchamel----------María Criado---------------Perf-------------Venres 18.00-19-30h-------------Serán Córcores (Avión) (6 S)
GAITA: A Canteira------------Serxo Núñez---------------Perf-------------Xoves 21.00-22.00--------------------Vira o pé e Danza dos Burgas ( Os campeiros de Vilagarcía)
BAILE: Garagao---------------Fátima Freire---------------Perf-------------Sábados 12.00-13.30---------------Muiñeira de Anafreita (12)
PAND: Argallo-----------------Belén Mato-----------------Perf------------Luns 21.00-22.30h---------------------Xota e muiñeira da Xaviña (Xaviña, Camariñas) (11S)
BAILE: O Rodicio--------------Santi Pardo-----------------Perf-------------Venres 18.00-19.30h---------------Punteada de Cerqueda (12)
GAITA: Xasteirazo-------------Serxo Núñez---------------Perf-------------Venres 19.30-21.00-------------------“Los besos que tú me das” “ O Rodicio” Buenos Aires” Adolfo Anta
BAILE: Fiada--------------------Santi Pardo-----------------Perf------------Venres 21.00-22.30h---------------Maneo e muiñeira de Limiñoa (12)
BAILE: Garagao---------------Fátima Freire---------------Perf-------------Sábados 12.00-13.30---------------Maneo do Lugar de Cabanela (12)
BANDA DE GAITAS DA A. C. XACARANDAINA Pasodoble dos 5 de Galicia e Muiñeira dos Dezas
Descanso de 10 min
INICIACIÓN II
PAND: Tastarabás-----------María Criado---------------Ini II-------------Venres 19.30-21.00h-------------Mazurca e Xota de Queimadelos (Queimadelos, Mondariz) (6S)
GAITA: Os Toxos--------------Miguel Vázquez------------Ini II-------------Xoves 19.30-21.00-----------------Vals de María e pasodoble da Fraga (Cerceda, Gaiteiros da Fraga e M. Viqueira) (7)
BAILE: Bulideiros--------------Julio Amaro----------------Ini II--------------Martes 21.00-22.30h-------------Punteada de Carreira (Zas de Carreira) (10)
PAND: Xareliños-------------Sonia Reborido----------- Ini II-------------Sábado 10.30-12.00h-------------Valse, Xota e pasodoble de Agrazón (Ozón, Muxía) (12)
GAITA: Os Trasniños--------Jose Vázquez---------------INI II--------------Martes 19.30 -21.00h-----------------Pasodoble de San Roque (Rep. Morenos de Lavadores) e muiñeira dos Campaneros (Rep. Campaneros) (5)
BAILE: Rebuldeiros----------Salomé Couso------------Ini II------------ Martes 18.00-19.30h--------------Muiñeira de Trueba (Santa Comba) (12)
PAND: Os Xarelos-----------Sonia Reborido------------Ini II-------------Sábado 12.00-13.30h-------------Maneo, muiñeira e pasodoble de Cereixa (Coristanco) (7)
BAILE: Bulideiros------------Julio Amaro----------------Ini II--------------Martes 21.00-22.30h----------------Maneo de Imende (Carballo)Punteada de Carreira (Zas de Carreira) (12)
GAITA: Os cuncheiros----Jose Vázquez---------------INI II---------------Luns 21.00-22.30h-------------------- Xota dos Mariñeiros (Enrique Otero) e Muiñeira de Martiño (Rep Os Garceiras, Melide) (7)
INICIACIÓN I
PAND: Rideiras----------------Marica Diz e Salo---------Ini I------------Xoves 19.00-20.00h-----------------Pasodoble de Vilar de Cabeiras (Arbo) e danza de Santaia de Moar (Frades) (8S)
GAiTA: Os Garuleiros--------Jose Vázquez---------------Ini I--------------Martes 21.00-22.30h----------------Valse O Limoeiro e No Carnaval de Vilariño (Re. Os Castrelos) (7)
BAILE: Os Gorechos---------Ana Fdez. Lavandeira-----Ini I -----------Mércores 18.00-19.00h-----------Muiñeira (25)
GAITA: Folerpas---------------Miguel Vázquez--------------Ini I------------Xoves 21.00-22.30h----------------Mazurca e Xota de Espiñarcao e Pasodoble de Caldesiños (7)
BAILE: Xirifeiros--------------Fran Manteiga--------------Ini I------------Mércores 18.00-19.00h-----------Muiñeira e pasoboble (12)
GAITA:Tiracroios--------------Miguel Vázquez-----------Perf--------------Xoves 18.00-19.30------------------Xota Bacariza e muiñeira de Buscás (7)
BAILE: Barallete---------------Rebeca Morado------------Ini I------------Xoves 18.00-19.30-----------------Punteada de Carreira (Zas) (10)
PAND: Cerne-------------------Belén Mato----------------Ini I------------Luns 19.30-21.00h------------------Pandeiretada de Combarro (Sta. Catalina, Sta Comba) (12S)
PAND: Os Pequerrechos----Salomé Couso--------------Ini I------------Xoves 18.00-19.00-----------------O Chotis, As Raspita e o pasodoble de Trueba (Malpica, Sísamo, Sta Comba) (18S)